Puitaiad

PUITAIAD

Puitaiad on enamlevinud piirdeaia tüüp, mis on eramut ümbritsevaks aiaks sobilik valik. Puidust aed sobib hästi kokku maja fassaadiga ja mõjub naturaalsena, mis annab kodule esteetilise välimuse. Puitpiirded pakuvad privaatsust, turvalisust ja kaitsevad tuulte ning müra eest,  mille muudavad eriliseks mitmekesised viimistlusvõimalused ja paigaldusmeetodid.

Puidust aiad jagunevad kaheks erinevaks aiatüübiks, vertikaalseks ja horisontaalseks.

Puitaiad
Vertikaalne puitaed

VERTIKAALSED PUITAIAD on tänavapildis enam levinud valik.  Ei saa öelda, et kõik oleks samanäolised, sest püstine aialipi paigutus võimaldab kujundada lipiotsasid ja lipivahesid. Aialipi otsad on võimalus lõigata  horisontaalseks, ümaraks, kolmnurkseks või diagonaalseks.

Puitaiad
Horisontaalne puitaed

HORISONTAALSED PUITAIAD on enam populaarsust koguvad. Horisontaalse laudisega puitaed sobib suuremate kruntide piiramiseks, kuna eeliseks on aiamaterjali kokkuhoid ja seeläbi soodsam hind.

Puitmaterjalist on võimalik valida hööveldamata (saetud ja kare)  või hööveldatud  materjali  vahel. Hööveldamata materjali standardmõõdud on aialipil 22x100mm ja põiklatil 50x100mm. Hööveldatud materjali standardmõõdud on aialipil 18x95mm ja põiklatil 45x95mm.

Tänu kaasaegsele puidutöötlemistehnikale on võimalus  valida pinnakattena sügavimmutatud või värvitud viimistlusega materjali vahel. Sügavimmutatud materjali värvivalikus on kaks tooni roheline ja pruun. Värvitud materjali puhul on värvitoonide võimalused ja valik piiritu.

 Loe veel:

Metallaiad ehk varbaiad

Aiad

Aiapostid

Võrkaiad

 

 

Call Now Button