Paneelaiad

PANEELAIAD ehk keevispaneelaiad

 

Paneelaiad on võrreldes võrkaedadega  oluliselt tugevamad. Paneelaed sobib nii eramajade, tootmishoonete kui ka ühiskondlike hoonete piiramiseks, kus tavaline  võrkaed võib  jääda nõrgaks.

Aiapaneelide valikus on kolme erineva pinnakattega keevispaneelid: tsingitud, kuumtsingitud ja pulbervärvitud aiapaneelid.

Tsingitud keevispaneelid on kokku keevitatud tsingitud traadist peale tsinkimast, millel võib esineda  roostet keevituskohtades. Kuumtsingitud keevispaneelid on tsingitud peale kokku keevitamist. Need on kvaliteetsemad ja vastupidavamad ilmastikutingimustele. Pulbervärvitud keevispaneelid on kokku keevitatud tsingitud traadist ja seejärel kaetud pulbervärviga.

Paneelaedade puhul eristatkse kahte tüüpi keevispaneele: 3D paneelaiad ja 2D paneelaiad.

3D keevispaneelid

Paneelaiad

Eestis enimkasutatud paneelaia tüüp on 3D paneelaed. 3D keevispaneeli jäikuse tagab kolmnurkne tugevdusvolt. Tugevdusvoldi tiheduse määrab keevispaneeli kõrgus. Paneelides kasutatava traadi diameetriks saab valida 4mm või 5mm. Keevispaneeli silma suurus on 50x200mm või 50x100mm.  Aiapaneeli pikkus on 2505mm ja kõrgus alates 830mm kuni 2430mm.

Vaata lisaks

3D keevispaneeli mõõdud

2D keevispaneelid

2D keevispaneel

2D keevispaneel on kahetasandiline aiapaneel, mille horisontaaltraadid on keevitatud vertikaaltraadi külge ja asetsevad mõlemal pool. 2D aiapaneelides kasutatava horisontaalse traadi diameeteriks saab valida 6mm või 8mm ja vertikaalse traadi diameeteriks saab valida 5mm või 6mm. Keevispaneeli silma suurus on 50x200mm.  Aiapaneeli pikkus on 2505mm ja kõrgus alates 1030mm kuni 2030mm. 2D paneelaiad on võrreldes 3D paneelaedadega oluliselt kallimad.

Aiapaneeli U-kinnitus 40x60mm postile
Aiapaneeli U-kinnitus 40x60mm postile

Paneelaia postideks on soovitav kasutada nelikantposti ristlõikega 40x60mm. Aiapaneelide kinnitamiseks postidele kasutatakse spetsiaalseid klambreid.  Klambrite valikul ei tasu lähtuda ainult hinnast, sest odavamad plastmassklambrid kipuvad külmaga mõranema ja samas ei hoia võimaliku lumeraskuse all paneeli posti küljes kindlalt kinni.

Vaata lisaks

Paneelaia paigaldusjoonis (3D keevispaneel)

Metallaiad ehk varbaiad

Aiad

Võrkaiad

Aiapostid

Call Now Button